Novemberben is „indián nyár”

Ha csak néhány napra is, de csütörtöktől visszatér az „indián nyár”, vagy másképpen a „vénasszonyok nyara” – az ország nagy részén ismét az átlagosnál több fokkal melegebb lesz.

Csütörtöktől ismét melegedés kezdődik hazánk területén, szombatig az ebben az időszakban megszokottnál akár 7-8 fokkal is melegebbet mérhetünk az ország egyes tájain a kora délutáni órákban.

A következő két-három napon ráadásul számottevő csapadékra sem kell számítanunk, és országszerte több órás napsütés várható – ha tehetjük, akkor használjuk ki ezt a novemberben szokatlanul jó időt és tartózkodjunk a szabadban. Az előző napok csapadékos, szeles időjárásának köszönhetően a légszennyezettség is alacsony az egész országban.

Az enyhe időnek szombat délután, este egy hidegfront érkezése fog véget vetni, de jelentős lehűlés a következő 7 napban sem várható.

A GFS modell úgynevezett ensemble (együttes) futtatásának eredménye Budapestre: a felső – esetünkben érdekesebb – görbeseregen jól látszik, hogy a magasban is az ilyenkor megszokottnál 5-6 fokkal lesz melegebb Budapest térségében (sárga kör). Az alsó görbesereg (kék ellipszis) azt mutatja, hogy szombatig számottevő csapadék sem valószínű a főváros. (Forrás: wetterzentrale.de)

Hírek, érdekességek

Hidegebb telek várnak ránk a klímaváltozás miatt
Egy napokban megjelent tanulmány szerint, a globális klímaváltozás Földünk északi féltekén hozzájárulhat a hidegebb telek előfordulásához. Miként fordulhat ez elő?
Hurrikánná erősödött a Beatriz
Gyors fejlődést mutató trópusi képződmény jelent meg Mexikónál, a Beatriz a szezon második hurrikánjává erősödött.
Árvizek Nyugat-Afrikában
Az idei évben a nyugat-afrikai országokat hatalmas árvizek sújtják. Hat államban mintegy 350 ezer embert érint a pusztítás. Az ENSZ jelentések szerint Burkina Faso van a legrosszabb helyzetben.
Gyorsuló tengerszint emelkedést okoz a klímaváltozás
Gyorsabban növekszik a tenger szintje Amerika keleti oldalán az Atlanti-óceánon, mint az elmúlt 2100 évben bármikor.