Novemberben is „indián nyár”

Ha csak néhány napra is, de csütörtöktől visszatér az „indián nyár”, vagy másképpen a „vénasszonyok nyara” – az ország nagy részén ismét az átlagosnál több fokkal melegebb lesz.

Csütörtöktől ismét melegedés kezdődik hazánk területén, szombatig az ebben az időszakban megszokottnál akár 7-8 fokkal is melegebbet mérhetünk az ország egyes tájain a kora délutáni órákban.

A következő két-három napon ráadásul számottevő csapadékra sem kell számítanunk, és országszerte több órás napsütés várható – ha tehetjük, akkor használjuk ki ezt a novemberben szokatlanul jó időt és tartózkodjunk a szabadban. Az előző napok csapadékos, szeles időjárásának köszönhetően a légszennyezettség is alacsony az egész országban.

Az enyhe időnek szombat délután, este egy hidegfront érkezése fog véget vetni, de jelentős lehűlés a következő 7 napban sem várható.

A GFS modell úgynevezett ensemble (együttes) futtatásának eredménye Budapestre: a felső – esetünkben érdekesebb – görbeseregen jól látszik, hogy a magasban is az ilyenkor megszokottnál 5-6 fokkal lesz melegebb Budapest térségében (sárga kör). Az alsó görbesereg (kék ellipszis) azt mutatja, hogy szombatig számottevő csapadék sem valószínű a főváros. (Forrás: wetterzentrale.de)

Hírek, érdekességek

Elázhatunk a Balaton Sound második napján
A Balaton Sound második napjára, péntekre az időjárás nem a legjobb formáját hozza. Szükség lesz az esőkabátra és pulóverre is.
Az aranyat érő májusi eső
Kedden hidegfront vetett véget a korai kánikulának. A változékonyabb idő kitart a héten, az ország jelentős részén kapunk az aranyat érő májusi esőből. Sajnos előfordulhat, hogy maradnak szárazabb területek az Alföld keleti, északkeleti tájain, ahol pedig jelentős csapadékhiány halmozódott fel április eleje óta.
Napsütés is lesz a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékokon
Péntektől vasárnapig várják az érdeklődőket a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékokra. Az időjárás a három nap alatt változatos lesz, a záporok után a napsütésé lesz a főszerep.
Kína a differenciált felelősségvállalás híve
Kína a napokban kijelentette, hogy a közös, de differenciált felelősségvállalás elvét követi a Koppenhágában, decemberben megrendezésre kerülő klímaváltozási csúcstalálkozón. Az ázsiai ország azt szeretné elérni, hogy a gazdag országok az 1990-es szinthez képest 2020-ig 40 százalékkal csökkentsék az üvegházhatású gázkibocsátásukat.