Novemberben is „indián nyár”

Ha csak néhány napra is, de csütörtöktől visszatér az „indián nyár”, vagy másképpen a „vénasszonyok nyara” – az ország nagy részén ismét az átlagosnál több fokkal melegebb lesz.

Csütörtöktől ismét melegedés kezdődik hazánk területén, szombatig az ebben az időszakban megszokottnál akár 7-8 fokkal is melegebbet mérhetünk az ország egyes tájain a kora délutáni órákban.

A következő két-három napon ráadásul számottevő csapadékra sem kell számítanunk, és országszerte több órás napsütés várható – ha tehetjük, akkor használjuk ki ezt a novemberben szokatlanul jó időt és tartózkodjunk a szabadban. Az előző napok csapadékos, szeles időjárásának köszönhetően a légszennyezettség is alacsony az egész országban.

Az enyhe időnek szombat délután, este egy hidegfront érkezése fog véget vetni, de jelentős lehűlés a következő 7 napban sem várható.

A GFS modell úgynevezett ensemble (együttes) futtatásának eredménye Budapestre: a felső – esetünkben érdekesebb – görbeseregen jól látszik, hogy a magasban is az ilyenkor megszokottnál 5-6 fokkal lesz melegebb Budapest térségében (sárga kör). Az alsó görbesereg (kék ellipszis) azt mutatja, hogy szombatig számottevő csapadék sem valószínű a főváros. (Forrás: wetterzentrale.de)

Hírek, érdekességek

Káoszt okozott a Meari Koreában
A Meari tájfun a hétvégén elérte a Koreai-félszigetet, ahol áradásokat és fennakadásokat okozott, több emberáldozatot is követelt.
Hidegebb telek várnak ránk a klímaváltozás miatt
Egy napokban megjelent tanulmány szerint, a globális klímaváltozás Földünk északi féltekén hozzájárulhat a hidegebb telek előfordulásához. Miként fordulhat ez elő?
Az észak-francia partokon már több tucat vaddisznó pusztult el rejtélyes körülmények között. Toxikus algákra gyanakszanak a hatóságok.
Az Indiai-óceán déli szegletében egy kis vulkáni sziget örvények sorát keltette a fölötte elterülő felhőzetben.