Árvizek Nyugat-Afrikában

Az idei évben a nyugat-afrikai országokat hatalmas árvizek sújtják. Hat államban mintegy 350 ezer embert érint a pusztítás. Az ENSZ jelentések szerint Burkina Faso van a legrosszabb helyzetben.

Burkina Fasoban átlagosan 1200 mm az éves csapadékösszeg. A főváros Ouagadougouban azonban mindössze egy nap alatt 300 mm eső hullott a múlt héten, azaz az éves csapadék mennyiség egy negyede! Ez óriási árvizeket okoz a térségben. Burkina Faso mellett Ghána, Szenegál, Niger, Benin és Guinea területén is árvizek tombolnak.

2007-ben, négy hétig tartó esőzések után, hasonló árvizek pusztítottak a régióban. Akkor közel 300 ember vesztette életét, és mintegy 800 ezren váltak otthontalanná. Az mostani árvizek egyelőre nem követeltek ekkora emberáldozatokat, de Ghánában és Burkina Fasoban már így is legalább 32-en haltak meg, és több mint 150 ezren kényszerültek otthonuk elhagyására. A feltételezések szerint az elkövetkező napokban ezek a számok növekedni fognak.

Az árvizekben sok gabona és jószág odaveszett, az infrastruktúra komoly károkat szenvedett, a víz hidakat és utakat mosott el. Az elektromos hálózat is megsérült.

Emellett, a szakemberek járványok kitörésétől is tartanak.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Reggel hűvös van, majd kisüt a nap, gyors felmelegszik a levegő és délutánra már kellemes a hőmérséklet – gyakran ez a forgatókönyv.