Enyhülés okoz panaszokat a hét második felében – humánmeteorológia

A hét második felében melegedésre számíthatunk, a hőmérséklet a hétvégén ismét megközelíti a 10 fokot. Gyulladásos panaszokat, fejfájást, alvásproblémákat tapasztalhatunk. Az esős idő hatására csökken a légszennyezettség. A melegfronti hatást szombaton kettős fronthatás váltja fel.

Csütörtökön gyenge melegfronti hatás terheli a szervezetet, a hőmérséklet továbbra is az átlag felett alakul. Többfelé számíthatunk esőre, záporra. A csapadékos, párás levegőben erősödhetnek a gyulladásos panaszok, ízületi fájdalmak, igyunk kamillateát a tünetek enyhítésére. A keringési betegeknél vérnyomás-ingadozás is jelentkezhet, számukra sok pihenés javasolt. A közlekedők csúszós útfelületekkel számolhatnak, északon-északkeleten eleinte hó, havas eső teheti síkossá az utakat.

A légszennyezettség és a szálló por közepes mennyiségben van jelen a levegőben, koncentrációjuk a csapadékos időjárás hatására a következő napokban jelentősen csökkenni fog.

Pénteken erősödik a melegfronti hatás, az időjárás-változás hatására ingerlékenyebbek lehetünk, alvászavarokat tapasztalhatunk. Levendulaolaj párologtatásával, vagy illóolajos fürdővel kellemesen ellazíthatjuk szervezetünket. Borongós, párás időben lesz részünk szórványos esővel, majd délután csökken a felhőzet. Az enyhe, magas páratartalmú levegőben erősödhetnek a fejfájósok panaszai, a tüneteket mérsékelhetjük bőséges folyadék fogyasztásával.

Szombaton kettős fronthatás várható, ami mindkét frontra érzékenyek szervezetét megterhelheti.  A megszokottnál feszültebbek lehetünk, nőhet a reakcióidő, ízületi panaszok jelentkezhetnek. A továbbiakban folytatódik az enyhe idő jelentősebb fronthatás nélkül.

További időjárás-érzékenységgel kapcsolatos kérdéseire a www.meteoklinika.hu oldalon kaphat választ.

Hírek, érdekességek

Nálunk a belvíz, Németországban a szárazság a gond
Miközben itthon a bel- és árvízzel küzdenek a szakemberek, Németországban bozóttüzek alakultak ki a szárazság miatt.
Az idei első melegrekord
A télies idő elmúltával nem kellett sokat várni az első melegrekord megszületésére: pénteken Budapesten megdőlt a fővárosi melegrekord.
Megvolt az első kánikulai nap Görögországban
Szombaton Kréta szigete lett kontinensünk legmelegebb pontja, ahol idén először lépte át a 30 fokot a hőmérséklet. Az enyhülés a héten hozzánk is megérkezik.
Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába
Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.