Enyhülés okoz panaszokat a hét második felében – humánmeteorológia

A hét második felében melegedésre számíthatunk, a hőmérséklet a hétvégén ismét megközelíti a 10 fokot. Gyulladásos panaszokat, fejfájást, alvásproblémákat tapasztalhatunk. Az esős idő hatására csökken a légszennyezettség. A melegfronti hatást szombaton kettős fronthatás váltja fel.

Csütörtökön gyenge melegfronti hatás terheli a szervezetet, a hőmérséklet továbbra is az átlag felett alakul. Többfelé számíthatunk esőre, záporra. A csapadékos, párás levegőben erősödhetnek a gyulladásos panaszok, ízületi fájdalmak, igyunk kamillateát a tünetek enyhítésére. A keringési betegeknél vérnyomás-ingadozás is jelentkezhet, számukra sok pihenés javasolt. A közlekedők csúszós útfelületekkel számolhatnak, északon-északkeleten eleinte hó, havas eső teheti síkossá az utakat.

A légszennyezettség és a szálló por közepes mennyiségben van jelen a levegőben, koncentrációjuk a csapadékos időjárás hatására a következő napokban jelentősen csökkenni fog.

Pénteken erősödik a melegfronti hatás, az időjárás-változás hatására ingerlékenyebbek lehetünk, alvászavarokat tapasztalhatunk. Levendulaolaj párologtatásával, vagy illóolajos fürdővel kellemesen ellazíthatjuk szervezetünket. Borongós, párás időben lesz részünk szórványos esővel, majd délután csökken a felhőzet. Az enyhe, magas páratartalmú levegőben erősödhetnek a fejfájósok panaszai, a tüneteket mérsékelhetjük bőséges folyadék fogyasztásával.

Szombaton kettős fronthatás várható, ami mindkét frontra érzékenyek szervezetét megterhelheti.  A megszokottnál feszültebbek lehetünk, nőhet a reakcióidő, ízületi panaszok jelentkezhetnek. A továbbiakban folytatódik az enyhe idő jelentősebb fronthatás nélkül.

További időjárás-érzékenységgel kapcsolatos kérdéseire a www.meteoklinika.hu oldalon kaphat választ.

Hírek, érdekességek

Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába
Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.
A déli féltekére érkezik a tél
Míg nálunk az északnyugati határszélen élők kivételével már mindenki a már-már nyárias melegnek örül, a Föld túloldalán lassan-lassan beköszönt a tél.
Miért van még mindig tél?
Klímakutatók állítják, hogy megtalálták a választ a fenti kérdésre. Szerintük a kulcs a sarki jégtakaró kiterjedésében rejlik.
Zivatarokkal köszönt ránk a hétfő
Labilisabb légtömegek érkeztek hazánk fölé az éjszakai órákban, és a következő napok időjárását is meghatározzák. Csapadékosan indul a hét, senki ne hagyja otthon az esernyőjét.