Közel 40 fok Spanyolországban - Dél-Európában még tart a nyár

A nyárnak még nincs mindenhol vége. A mediterrán térségben még mindig szikrázó napsütés várja a nyaralókat.

A kontinens déli tájain még mindig tartja magát a nyár. Spanyolországban, csütörtökön egy sekély ciklon ugyan többfelé okoz záporokat, zivatarokat, péntektől azonban zavartalan napsütés várható a mediterrán ország egészében. Az ország délnyugati részén, Sevilla környékén közel 40 fokig melegszik a levegő, de máshol is bőven 30 fok feletti maximum hőmérsékletek várhatók. Az időjárásban jövő hét közepéig biztosan nem lesz változás.

Nem kell azonban olyan messzire utazni egy kis napsütésért. Olaszországban is igazi nyaralódiőre van kilátás. A csütörtökön Spanyolországban záporokat, zivatarokat okoz ciklon pénteken eléri a Földközi-tenger középső medencéjét is, de amilyen gyorsan jön olyan gyorsan el is hagyja a térséget. Szombattól már szikrázó napsütésre, 26, 28 fok körüli maximum hőmérsékletekre lehet számítani az egész országban.

Horvátországban kicsit változékonyabban alakul az időjárás, de nem kell aggódnia azoknak, akik most készülnek a szomszédos országba nyaralni. Horvátország északi részén többször zavarják felhők a napsütést, a hőmérséklet csúcsértéke 25 fok körül alakul. Az ország déli részén több napsütésre és 28, 29 fok körüli maximum értékekre lehet számítani.

Már Görögországban sincs az az elviselhetetlen forróság. Szombaton az ország északi részén kiakaulhatnak záporok, máshol azonban zavartalan napsütésre van kilátás a következő napokban. A délutáni órákban általában 30 fok körül tetőzik a hőmérséklet.

Hírek, érdekességek

Kevesebb köd, kevesebb óriásfenyő?
Kaliforniai kutatók szerint a partmenti köd csökkenése veszélyeztetheti az állam hatalmasra nőtt, híres mamutfenyőit és a környező ökoszisztémát.
Hőhullám Horvátországban
Horvátország nagy részén már május 17-e óta 25 fok fölötti maximum hőmérsékleteket mérnek. Splitben hét egymást követő napon melegedett 30 fok fölé a levegő. A szokatlan melegnek már négy halálos áldozata is van.
Két újabb gleccser tűnt el
A montanai Glacier Nemzeti Parkból újabb két gleccser húzódott vissza a klímaváltozásnak köszönhetően, és a megmaradtak többsége is eltűnhet 2020-ra.
Idén immár harmadszor kellett harmadfokú árvízvédelmi készültséget elrendelni a Sajón. A mostani áradás minden idők legmagasabb vízállásával járhat. Eközben a Bódva már rekordot döntött.