Kánikula van Ibériában - a kontinensen először

Csütörtökön már csak néhány tized fok hiányzott, pénteken azonban már megvolt az első kánikulai nap a kontinensen. Ibéria déli részén a hőmérséklet elérte a 30 fokot.

Az Ibériai-félsziget felett csütörtökön határozott déli áramlás alakult ki, így Marokkó és Algéria felől meleg, száraz légtömegek érkeztek. Csütörtökön Spanyolország déli részén az előző naphoz képest 4-6 fokkal volt melegebb. Sevillában 28,8 fokot, Moron De La Fronteraban pedig öt tized híján harminc fokot mértek.

Pénteken tovább melegedett az idő, a hőmérséklet a térségben átlépte a 30 fokot. Európában ez az első kánikulai hőmérséklet 2011-ben. Szombaton Spanyolország délkeleti vidékén várható hőség. Szombat este elszórt zivatarokkal gyenge hidegfront érkezik, és véget ér az első idei kánikula a kontinensen.

Hírek, érdekességek

Programajánló a hétvégére
Igazi, hamisítatlan nyári időben lesz részünk a hétvégén. Aki teheti, mozduljon ki otthonról, rengeteg program közül válogathatnak az érdeklődők.
Újabb trópusi ciklon Mexikó közelében
A Csendes-óceán keleti medencéjében egymást követik a trópusi viharok. Szerdán egy újabb, a Darby nevet viselő vihar jelent meg a térségben.
Az év leghidegebb hajnala volt a mai Perthben
Nyugat-Ausztrália legnépesebb városában, Perthben élők az idei év leghidegebb reggelére ébredtek pénteken. Majdnem hidegrekord dőlt.
Kánikula várható a héten
A héten visszatér az igazi nyár. A hőmérő higanyszála a hét második felében már többfelé a 30 fokot is meghaladja.