Kánikula van Ibériában - a kontinensen először

Csütörtökön már csak néhány tized fok hiányzott, pénteken azonban már megvolt az első kánikulai nap a kontinensen. Ibéria déli részén a hőmérséklet elérte a 30 fokot.

Az Ibériai-félsziget felett csütörtökön határozott déli áramlás alakult ki, így Marokkó és Algéria felől meleg, száraz légtömegek érkeztek. Csütörtökön Spanyolország déli részén az előző naphoz képest 4-6 fokkal volt melegebb. Sevillában 28,8 fokot, Moron De La Fronteraban pedig öt tized híján harminc fokot mértek.

Pénteken tovább melegedett az idő, a hőmérséklet a térségben átlépte a 30 fokot. Európában ez az első kánikulai hőmérséklet 2011-ben. Szombaton Spanyolország délkeleti vidékén várható hőség. Szombat este elszórt zivatarokkal gyenge hidegfront érkezik, és véget ér az első idei kánikula a kontinensen.

Hírek, érdekességek

Helyenként 20 cm hó hullott az éjjel
Az éjszaka folyamán az intenzív havazásnak köszönhetően 5, 10, de helyenként 20 centiméternyi friss hó hullott.
Kemény fagyok és havazás Angliában
A Brit-szigetek térségébe is megérkezett a tél. A kemény fagyok mellett sokfelé havazott is a hétvégén, és a hóesésnek még nincs vége.
Hivatalosan is véget ért az Atlanti-óceánon a hurrikánzezon
Már hetek óta nem alakult ki trópusi ciklon az Atlanti-óceán térségében, és november 30-án hivatalosan is véget ért a térségben az idei hurrikánszezon.
Újabb osztrák sípályák nyitnak - Semmering is kinyit a héten
Az elmúlt héten rengeteg osztrák sípálya kinyitott, de azért még erre a hétre is vannak frissen nyitó pályák. Nézzük melyek ezek!