20 éve nem látott hóviharok tomboltak Bolíviában

A hóviharok több ezer embert és állatot érintenek, Bolívia helikoptereket kért a környező államoktól.

Bolívia délnyugati részét, az egyébként száraz éghajlattal rendelkező Potosi hegyvidéki tartományát két évtizede nem látott hóviharok érték el. Az utak járhatatlanná váltak, a hó több ezer embert vágott el a külvilágtól, Evo Morales elnök szükségállapot elrendelését fontolgatja. A helyzetet súlyosbítja, hogy a gabonaállomány nagy része odaveszett, ráadásul mintegy 50 ezer alpaka és láma nem talál élelmet a vastag hótakaró alatt. Az élelmiszer- és gyógyszerszállítmányok eljuttatásához Bolívia a szomszédos államokhoz fordult, hogy helikopterek biztosításával segítség munkájukat. A mentési és úttakarítási munkálatokat tovább nehezíti, hogy a napokban újabb hóviharokra számítanak.


(telegraph.co.uk, EPA)

A hónap elején legalább 35-en vesztették életüket a dél-amerikai államban, amikor egy szokatlan hideghullám érte el a főváros La Pazt, amely havazást és sűrű ködöt is hozott. A hideghullám a 4 ezer méteres magasságon fekvő El Alto körzetét érintette leginkább.

Egyébként szinte egész Dél-Amerikában hideg uralkodik, és múlt héten a világ egyik legszárazabb területeként számon tartott Atacama-sivatagban is 80 centi hó esett.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!