Orvosmeteorológia - meleg tavaszi idő

A hét utolsó munkanapján többfelé mérhetünk 20 fok feletti hőmérsékleteket. A napos időben érdemes kirándulni, sétálni hétvégén úgyis a lakásba kényszerülünk.

Pénteken is marad a gyenge melegfronti hatás. A frontra érzékenyeknél fejfájás, fáradékonyság, aluszékonyság jelentkezhet. Sokan ilyenkor a kávéhoz nyúlnak, de akad számos olyan ital, amely amellett, hogy élénkít még egészséges is. A fekete ribizliből, a fekete áfonyából vagy a gránátalmából készült üdítők, a citromfű, a csipkebogyó, a borsmenta vagy a zsálya teák is mind-mind élénkítő hatásúak.

A hét legmelegebb napján a déli megyékben többfelé a 20 fokot is meghaladja a hőmérséklet. A szabadtéri programokhoz, sétához, kiránduláshoz ideális lesz az idő. A légszennyezettség csak a nagyvárosokban magas.

Szombaton egy markáns hidegfront érkezik. Elromlik az idő, sokfelé lesz eső, zápor és megerősödik a szél is. Az autósok sokfelé találkozhatnak nedves, csúszós útszakaszokkal, egy-egy intenzívebb zápor idején a látási viszonyok is hirtelen romlanak. Az erős szél próbára teheti az autók menetstabilitását. Akik autóba ülnek vezessenek óvatosan!

Hírek, érdekességek

A nemzeti ünnep is melegrekordokat hozott
Országos és budapesti melegrekord született ma délután, sőt, az éjszaka sem volt még soha ilyen enyhe október 23-án.
Szupertájfun lett a Haiyan
Szupertájfunná minősítették a Fülöp-szigeteket is fenyegető trópusi ciklont.
„Még nyílnak a völgyben a kerti virágok…”
Ha Petőfi Sándor a fenti sorral kezdődő Szeptember végén című versét az idei évben írta volna meg, akkor a szeptember helyett írhatott volna akár októbert is – idén ősszel már nem először nyíltak ki a tavaszi virágok.
Tájfun sújtotta Japánt is
Az idei, a Csendes-óceán nyugati medencéjében igen aktív tájfunszezonban nem a Wipha nevű trópusi ciklon volt az első – és feltehetőleg nem is az utolsó –, amely heves szélviharokkal és özönvízszerű esőzéssel sújtotta Japánt.