Orvosmeteorológia - meleg tavaszi idő

A hét utolsó munkanapján többfelé mérhetünk 20 fok feletti hőmérsékleteket. A napos időben érdemes kirándulni, sétálni hétvégén úgyis a lakásba kényszerülünk.

Pénteken is marad a gyenge melegfronti hatás. A frontra érzékenyeknél fejfájás, fáradékonyság, aluszékonyság jelentkezhet. Sokan ilyenkor a kávéhoz nyúlnak, de akad számos olyan ital, amely amellett, hogy élénkít még egészséges is. A fekete ribizliből, a fekete áfonyából vagy a gránátalmából készült üdítők, a citromfű, a csipkebogyó, a borsmenta vagy a zsálya teák is mind-mind élénkítő hatásúak.

A hét legmelegebb napján a déli megyékben többfelé a 20 fokot is meghaladja a hőmérséklet. A szabadtéri programokhoz, sétához, kiránduláshoz ideális lesz az idő. A légszennyezettség csak a nagyvárosokban magas.

Szombaton egy markáns hidegfront érkezik. Elromlik az idő, sokfelé lesz eső, zápor és megerősödik a szél is. Az autósok sokfelé találkozhatnak nedves, csúszós útszakaszokkal, egy-egy intenzívebb zápor idején a látási viszonyok is hirtelen romlanak. Az erős szél próbára teheti az autók menetstabilitását. Akik autóba ülnek vezessenek óvatosan!

Hírek, érdekességek

Novemberben is „indián nyár”
Ha csak néhány napra is, de csütörtöktől visszatér az „indián nyár”, vagy másképpen a „vénasszonyok nyara” – az ország nagy részén ismét az átlagosnál több fokkal melegebb lesz.
A nemzeti ünnep is melegrekordokat hozott
Országos és budapesti melegrekord született ma délután, sőt, az éjszaka sem volt még soha ilyen enyhe október 23-án.
Szupertájfun lett a Haiyan
Szupertájfunná minősítették a Fülöp-szigeteket is fenyegető trópusi ciklont.
„Még nyílnak a völgyben a kerti virágok…”
Ha Petőfi Sándor a fenti sorral kezdődő Szeptember végén című versét az idei évben írta volna meg, akkor a szeptember helyett írhatott volna akár októbert is – idén ősszel már nem először nyíltak ki a tavaszi virágok.