Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

Snowboard Diákbajnokság Eplényben
Pénteken rendezik meg Eplényben a Snowboard Diákbajnokságot. Nevezni február 10-ig lehet.
Havazás a sivatagban
Az elmúlt napokban rendkívül hideg levegő szivárgott le Kanadából az Egyesült Államok középső és déli államaiba. A sivatagi éghajlatú Arizonában és Új-Mexikóban is havazott.
Erős tájfun közelít Japán felé
Az ötfokozatú Saffir-Simpson skála szerinti négyes erősségű, Melor nevű tájfun Japán partjai felé vette az irányt a Csendes-óceánon.
A ma délutáni, kora esti órákban egy markáns hidegfront érkezett. Heves zivatarok pattantak ki, erős, helyenként viharos szél kíséretében, többfelé jégeső is kialakult.