Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

Karácsonyi áradás Velencében
A karácsony nem telt felhőtlenül az olaszországi városban. A megszokotthoz képest közel egy métert emelkedett a tengerszint.
Nyitva vannak a legnagyobb hazai sípályák
A hétvégén jelentős mennyiségű hó hullott hazánk keleti felében. A friss hónak, a hideg időnek és a hóágyúzásnak köszönhetően Mátraszentistván és Szilvásvárad pályáin is lehet síleni.
A Bodrog Magyarországi szakaszán épp szilveszterkor tetőzik az árhullám. Az esőzések miatt az Újév első napján egyelőre csak lassú apadás kezdődik.
Hagyományos hó és hideg a moszkvai szilveszteren
Az utóbbi szélsőségesen enyhe évekkel ellentétben idén az orosz fővárosban visszatért az igazi tél. Szilveszterkor esett a hó, az újév pedig rendkívül hideg napokat hoz.