Ismét tornádó pusztított az USA-ban

Legalább két ember megsérült az Egyesült Államokban január 17-én kedden, amikor tornádó csapott le három államban.

A hatóságok szerint két ember megsérült Mississippi állam déli részén, amikor tornádó rongált meg több lakóházat kedden délután.

Ugyanezen a napon Kentucky és Indiana államokban is tornádót észleltek, az előbbi helyen felborult kamionok okoztak fennakadásokat a közlekedésben, míg az utóbbi államban egy repülőtér közelében csapott le a vihar.

Az évnek ebben a szakaszában nem példa nélküli, hogy tornádók alakulnak ki Észak-Amerika középső részén, bár a számuk ebben az évben némileg magasabb az átlagosnál.

A kép illusztráció

Hírek, érdekességek

Nálunk a belvíz, Németországban a szárazság a gond
Miközben itthon a bel- és árvízzel küzdenek a szakemberek, Németországban bozóttüzek alakultak ki a szárazság miatt.
Az idei első melegrekord
A télies idő elmúltával nem kellett sokat várni az első melegrekord megszületésére: pénteken Budapesten megdőlt a fővárosi melegrekord.
Megvolt az első kánikulai nap Görögországban
Szombaton Kréta szigete lett kontinensünk legmelegebb pontja, ahol idén először lépte át a 30 fokot a hőmérséklet. Az enyhülés a héten hozzánk is megérkezik.
Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába
Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.