Húsz fok meleg is lesz a héten

Március második teljes hete sok napsütést és fokozatosan melegedő időjárást hoz. A hét legvégén a levegő hőmérséklete a 20 fokot is elérheti.

A Nyugat-Európa felett elhelyezkedő anticiklon a hét során egyre inkább a Kárpát-medence fölé húzódik, így annak felhőoszlató hatása is érvényesül. Hétfőn a nyugati határszélen egy legyengült melegfrontnak köszönhetően még kialakulhat eső, máshol már ekkor sok lesz a napsütés. Kedden országszerte napsütés várható, szerdán és csütörtökön is csak keleten lesz számottevő felhőzet.

A hőmérséklet fokozatosan emelkedik. Az ilyenkor szokásos átlagos nappali maximum-hőmérséklet 9-10 fok körül alakul. Ehhez képest a hét második felében az ország nagy részén 15 foknál melegebb lesz, sőt a hétvégén többfelé elérheti a 20 fokot. Tehát nagyon szerencsésen alakul a négynapos ünnep.

Az előrejelzés kisebb bizonytalansággal bír. A Kelet-európai-síkságra ugyanis északias áramlással továbbra is sarkvidéki eredetű légtömegek érkeznek. Ha a nyugati anticiklon nem húzódik hazánkra, akkor mi is kapnánk a hideg légtömegekből. A legvalószínűbb forgatókönyv szerint azonban a fent leírt kellemes módon alakul az időjárás.

Hírek, érdekességek

40 centi hó hullott az osztrák Alpokban
A Kárpát-medence időjárást ma meghatározó ciklon az Alpokban kiadós havazást, a mediterrán térségben intenzív zivatartevékenységet okozott.
Markáns hidegfront érkezik
Délután nyugat felől erős hidegfront éri el a Kárpát-medencét, amely hideg, szeles, csapadékos időt hoz.
Tornádók Európa-szerte
Igazán nem nevezhető eseménytelennek kontinensünk időjárása az elmúlt napokban: a változatos időben több országban tornádók is lecsaptak.
Sűrű köd gátolta a melegedést Szentgotthárdon
Az elmúlt két reggel reggelen sűrű köd képződött Szentgotthárdon, ami csak a déli órákban engedett szabad utat a napsugaraknak.