Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába

Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.

Nyugat- és Dél-Európa területén egy nagy kiterjedésű anticiklon alakítja az időjárást, a magas nyomású légköri képződmény pedig kiszorítja a csapadékot hozó frontokat és ciklonokat az említett térségből. Ennek köszönhetően napos, száraz idő uralkodik a Földközi-tenger nyugati medencéjénél, olyannyira, hogy többfelé már a 30 fokot is átlépte a hétvégén és a hét első napján a délutáni maximumhőmérséklet. A Pireneusok közelében fekvő francia városkában, Dax-ban vasárnap 30,8 fokot mértek, ez egyben az aznapi európai legmagasabb érték is. Ezen kívül többfelé mutattak a hőmérők árnyékban is 30 fok felett, és Spanyolországban is hasonlóan magas értékeket regisztráltak. Ott San Sebastianban volt a legmelegebb, 30,2 fok. 

Az anticiklon a következő napokban még erősödni is fog, és várhatóan napról napra magasabb értékeket mérhetnek majd a nyugat-európai lakosok. Spanyolország déli és középső részein akár a 35 fokot is elérheti a hét közepén a maximum, emellett a hét első napjaiban ugyan még előfordulhatnak záporok, zivatarok, de egyre szárazabbra is fordul az idő.

Hírek, érdekességek

Homokvihar festette narancsra Peking egét
Az idei év legnagyobb homokvihara több tonna homokot zúdított a kínai fővárosra, narancsszínűre festve Peking felett az eget. A hatalmas méretű porvihar jelzi az ország sivatagos területeinek terjeszkedését.
Visszatért a tél Közép-Európába
Napos, tavaszias idővel csak a kontinens nyugati területein találkozhatunk. Észak-Európában és a kontinens középső területein még téli az idő.
Minden idők legenyhébb és legszárazabb telét követően Kanadába is beköszöntött a tavasz.
Hazánkban is lehet még síelni!
A télies időjárásnak köszönhetően hazánkban is lehet még síleni és snowboardozni. Hóágyúkkal rendelkező pályáinkon fél métert meghaladó hó van.