Újabb trópusi ciklon Mexikó közelében

A Csendes-óceán keleti medencéjében egymást követik a trópusi viharok. Szerdán egy újabb, a Darby nevet viselő vihar jelent meg a térségben.

Június 23-án egy újabb trópusi vihar jelent meg a Csendes-óceán keleti medencéjében, Mexikó partjaitól nyugatra. Az újabb vihar a Darby nevet kapta. Az alacsony nyomású képződményben az átlagos szélsebesség eléri a 64 kilométer/órát, míg a széllökések 80 kilométer/óra felett alakulnak.

Az előrejelzések szerint a Darby a következő egy-két napban tovább erősödik, de várhatóan nem éri el a hurrikán fokozatot. Mexikó partjaival párhuzamosan halad észak felé, de a szárazföldet nem éri el, így a Mexikó nyugati partjai mentén élők csak egy kicsit szelesebb és esősebb időre kell, hogy készüljenek.

A térgségben egy másik ciklon is jelen van. A Celia kedden a Saffir-Simpson skála szerinti II. kategóriájú hurrikánná erősödött. Ekkor a legerősebb széllökések meghaladták a 200 kilométer/órát. Szerdára már valamelyest veszített erejéből a Mexikó partjaitól folyamatosan távolodó vihar.

Hírek, érdekességek

40 napos aszályt vagy özönvizet hoz Medárd?
"Ha Medárd napján esik, akkor 40 napig esik" – mondja a népi megfigyelés. Az idén június 8-án volt, ahol felhőszakadással jött a zivatar, de az ország nagyobbik részén egy csepp eső sem esett – ez vajon mit jelent?
Már megint a hétvégén lesz a legrosszabb az idő
Pénteken dél, délkelet felől egy mediterrán ciklon felhő- és csapadéksávja érkezik a Kárpát-medencébe: a jövő hét elejéig tartósan borult, csapadékos idő várható, sőt, a fokozatos lehűlés hatására vasárnapra az eső mindenhol havazásba vált át. Nyugaton ráadásul napokig viharos szélre is készülni kell.
Hópamacs hullott az égből – olvasónk látványos videója
Olvasónk, Németh István László nagyon látványos és különleges jelenséget örökített meg: hópihe helyett "hópamacsok" hullott az égből! A különös csapadékformát az általa készült látványos videón tekinthetik meg!
Éjjeli(!) melegrekordok, 20 fok és gyönyörű színek a tél közepén
Mindössze 10 napot kellett várni 2015-ben az első hőmérsékleti rekordra: január második hétvégéjén egymás után dőltek meg a budapesti és az országos melegrekordok – a többségük ráadásul éjjel! A különleges szombati napot a többfelé előforduló szivárvány és a gyönyörű naplemente koronázta meg.