Szabadba csábító idő a hétvégén

Az előttünk álló hétvégén sok lesz a napsütés, a hűvös hajnalokat követően többórás napsütés melegíti a levegőt. Országszerte érdemes szabadtéri programok szervezni, túrázáshoz, kiránduláshoz sportoláshoz egyaránt kedvez az idő.

Az ősz beköszöntével egyre kevesebb ideje jut az embernek a kikapcsolódásra, pihenésre. A nappalok rövidülésével a hétköznapi, munka utáni programok száma is csökken így már csak a hétvégék maradnak, amikor hosszabb időt is a szabadban tölthetünk.

Az előttünk álló napok változékony időjárása után a hétvégén túlnyomóan napos, kellemesen meleg időben lesz részünk.

Szombaton és vasárnap hazánk időjárását egy magasnyomású képződmény alakítja, hatására túlnyomóan napos, száraz időben lesz részünk. A többórás napsütést csak az időnként megnövekvő gomolyfelhőzet zavarja, számottevő csapadékra sehol sem kell számítani. Igazi, őszi reggelekre ébredhetünk, a hőmérséklet többfelé a 10 fokot sem éri el a kora reggeli órákban. Napközben a sok napsütésnek köszönhetően azonban mindenhol 20 fok fölé melegszik a levegő, a maximum hőmérsékletek 25 fok körül alakulnak.

A mérsékelten meleg, száraz, napos időben bátran tervezhetünk egész napos szabadtéri programokat, kiránduláshoz, túrázáshoz és sportoláshoz is ideális lesz az idő. Természetes vizeink mellé is érdemes ellátogatni, a friss levegőn horgászni vagy sétálni is érdemes. A kerti munkához, szüreteléshez is kedvez most az idő.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!