A hétvége mindkét napján rekordok dőltek

Vasárnap már csupán a keleti országrészben fagyott, de ez is elég volt egy újabb hidegrekordhoz. A szombat hajnal is nagyon hideget hozott, országosan és Budapesten is megdőltek a rekordok.

Vasárnap reggel már nem Zabaron, hanem Nyírlugoson született országos napi hidegrekord: a hivatalos adatok szerint -7,1 fokig süllyedt ott a hőmérő higanyszála, ezzel az 1969-es miskolci -4,6 fokos érték került megdöntésre (MTI). A Dunántúlon befelhősödött az ég, sokfelé nem is hűlt +8, +9 fok alá a levegő. A budapesti hidegrekord ezen a napon nem dőlt meg.

Szombaton hajnalban a hivatalos adatok alapján a Nógrád megyei Zabaron -8,6 fok volt, ezzel új negatív csúcs született, ráadásul nem is akár mennyivel. Korábban az 1959-ben a Kékestetőn mért -3,8 foknál nem volt hidegebb ezen a napon, tehát csaknem 5 fokkal sikerült ezt túlszárnyalni (MTI).

Budapesten is új rekordot mértek: eddig a napig az 1916-ban regisztrált 0,1 fok volt a leghidegebb október 5-én, ma azonban Pestszentlőrincen -1,8 fokig süllyedt a hőmérő higanyszála - ez is mintegy 2 fokos csúcsdöntést jelent (MTI).

Az ICI Interaktív Meteorológia országos állomáshálózata a pénteki naphoz hasonlóan ismét a Heves megye északi részén fekvő, Zabarhoz közeli Tarnaleleszen mérte a leghidegebbet, -5,6 fokot.

Még vasárnap reggel is számíthatunk fagyokra, de már jóval kisebb területen, és az érkező felhőzetnek köszönhetően -2, -3 foknál ott sem várható hidegebb.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!