Keleten csak délre szűnt meg a köd

Az előrejelzéseknek megfelelően csütörtök hajnalra többfelé képződtek sűrű ködfoltok, melyek keleten helyenként a déli órákig is megmaradtak.

A kedden érkezett hidegfront mögött nyugalomba jutott levegőnek a lehullott sok csapadék hatására viszonylag magas maradt a páratartalma, a felhők elvonulta után pedig a legtöbb helyen csütörtök reggelre kiderült az ég. A hajnali lehűlés olyan mértékű volt, hogy a levegő hőmérséklete harmatpontja alá csökkent, ezen kívül a légmozgás is jelentősen legyengült a Kárpát-medence nagy részén. Mindez azt eredményezte, hogy a levegőben lévő vízgőz kicsapódott, és sokfelé pára-. illetve ködfoltok képződtek.

A keleti országrészben szinte szélcsend uralkodott, így az ott kialakult ködmezők foltokban igen makacsnak bizonyultak, megemelkedve pedig ködfelhőt képeztek. 

A sat24 látható tartományban készült műholdképén kirajzolódik a ködfelhőzet területe, mely szinte a Tisza vonalát követi. Ezeken a tájakon sokfelé még délben is kellemetlenül szürke, nyirkos idő uralkodott, a hőmérséklet is jócskán elmaradt a környező területekétől. 

A ICI Zrt. Mátészalkára kihelyezett webkamerája pedig megörökítette a köd feloszlását.

Hazánk nagyobbik részén azonban egész nap kellemes, napos koraőszi idő volt jellemző, 20 fok feletti hőmérsékletekkel, ez pedig kedvezően hatott a komfortérzetre. A ködös tájakon a nyirkos idő hatására ízületi fájdalmak léphetnek fel az arra érzékenyeknél. Ezen kívül ügyeljünk arra, hogy a látástávolság jelentősen lecsökken, nagymértékben növelve a balesetek bekövetkezésének kockázatát.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!