Holnap hidegfronti hatás okoz görcsös panaszokat – orvosmeteorológia

A hőségen némiképp enyhít majd a vasárnapi hidegfront, a hajnalok hűvösebbek lesznek a jövő hét elején. A holnapi fronthatás azonban igen megviselheti a szív- és érrendszeri problémákkal küzdőket.

Vasárnap hidegfront érkezik, de sajnos csak kissé enyhít majd a forróságon. Főleg a szívbetegeket terheli ez a fronthatás, az ő szervezetüket már a tartós meleg is megviselte, ehhez társulnak még a hidegfrontos panaszok. Mindenképp töltsék hűvösben, pihenéssel a napot. Zivatarok környezetében az asztmás panaszok és a szélérzékeny fejfájósok tünetei erősödhetnek, valamint a csapadék közeledését a reumás fájdalmakkal küzdők is előre megérezhetik. A hidegfront hatására általánosságban fáradtabbak, tompultabbak lehetünk, ezért figyeljünk jobban a közlekedésben, főleg a nagy forgalmú, felkapott üdülőhelyek környezetében. Az autópályákon érdemes nagyobb követési távolságot tartani, és hosszabb autózás esetén a szokásosnál több pihenőt is beiktatni.

Hétfőn fronthatás nem várható, viszont ismét egyre magasabbra kúszik a hőmérő higanyszála, folytatódik a fülledt, meleg idő. Az időjárás-érzékenyek újra nehéz napok elébe néznek a jövő héten.

Kedden már csak északkeleten enyhítheti a hőséget néhány zápor. Fronthatás nem várható. A maximumhőmérsékletek 30 fok fölött lesznek. Kerüljenek könnyebb fogások az asztalra, és növeljük a folyadékbevitelt is!

A levegő porszintje és a légszennyezettség mértéke a légkör alsó rétegeinek nagyfokú átkeveredése miatt továbbra is alacsony marad. A pollenkoncentráció a csapadéknak köszönhetően szintén csökkenni fog a hétvégén.

További időjárás-érzékenységgel kapcsolatos kérdéseire a www.meteoklinika.hu oldalon kaphat választ.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
A napokon át tartó szürke, fényszegény időjárásnak nagyon komoly következményei lehetnek. Sokan tapasztalnak orvosmeteorológiai tüneteket, fáradtak, a reflexek tompák, megnő a reakció idő.