Sorozatos földcsuszamlások Peruban

Rövid időn belül immár a harmadik földcsuszamlás sújtja Perut. A legutóbbi katasztrófában legalább húszan veszették életüket.

A földcsuszamlás következtében lezúduló sár és törmelék lavina egy, a perui fővárostól mintegy 500 kilométerrel északkeletre található Huanuco körzetében fekvő falut, közel 400 embert teljesen betemetett. A katasztrófában eddig legalább huszonöten meghaltak, ötvenen megsérültek, és több mint 120 otthonban keletkeztek károk, de a halottak száma további százakkal emelkedhet.

Néhány napon belül ez már a második földcsuszamlás volt a dél-amerikai államban: csütörtökön az ugyanebben a körzetben elhelyezkedő Cancejos faluban öten vesztették életüket több mint ötórányi heves esőzést követően. Egy héttel korábban pedig heten haltak meg szintén földcsuszamlás következtében Kelet-Peruban.

A mostani földcsuszamlásokat napokig tartó esőzések előzték meg. A lehullott nagy mennyiségű csapadék hatására egy, a Limát környező hegyvidéki területen fekvő kisebb tó kilépett medréből, és a víz egy völgybe zúdult.

A katasztrófavédelem munkatársai sátrakat, meleg takarókat és élelmiszert szállítanak a legutóbbi földcsuszamlás áldozatainak.

Az elmúlt hónapokban a perui Andok térségébe évtizedek óta nem tapasztalt esős évszak köszöntött be. Egyes meteorológusok szerint ez az El Niño hatására következett be, míg mások a sorozatos felhőszakadásokat a klímaváltozás hatásának tulajdonítják.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!