Orvosmeteorológia – gyenge melegfronti hatás

Gyenge melegfront terheli szervezetünket. Csütörtökön csendes, téli időre számíthatunk, többfelé köd képződik az országban, ami kellemetlen lehet a légúti betegségben szenvedőknek.

Csütörtökön gyenge melegfronti hatás érvényesül. A frontérzékenyek koncentrációs nehézségekre, vérnyomás ingadozásra, alvás zavarokra panaszkodhatnak. A Dunántúlon jobbára borús időre van kilátás, a keleti országrészben több-kevesebb időre kisüt a nap. A nyugati és középső megyékben többfelé hószállingózás, futó hózápor, a nyugati határszélen havas eső sem kizárt. Közlekedjünk óvatosan a csúszós utakon. Este nyugat felől egyre többfelé megélénkül a délkeleti szél.

A frontok hatásait enyhíthetjük megfelelő táplálkozással és folyadékbevitellel. Fogyasszunk sok zöldséget, aszalt és lehetőség szerint friss gyümölcsöt. Ezek immunrendszerünket is erősítik. A szabadban dolgozók a megnövekedett tápanyag szükségletet szénhidrát tartalmú ételek fogyasztásával fedezhetik.

Pénteken melegfronti hatás érvényesül. A fokozott fáradékonyság mellett fejfájás, levertség jelentkezhet. A közlekedők óvatosan vezessenek, ilyenkor figyelmetlenebbek lehetünk. A szív és keringési betegségekben szenvedőket is nagyon megviseli ez az időszak. A szombatra várható kettősfront hatására erősödhetnek a reumás jellegű panaszok, és az asztmás rohamok is halmozódhatnak.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!