Ítéletidő a Kanári-szigeteken

Az Afrika nyugati partjai közelében fekvő szigetcsoportot heves esőzések és viharos szelek ostromolják. Az ítéletidő még vasárnap este kezdődött,holnap eléri Ibériát.

A térséget körülvevő meleg, nedves légtömegben egy szubtrópusi depresszió előoldalán hatalmas zivatarfelhők fejlődtek, és heves záporok alakultak ki villámlás és mennydörgés kíséretében. A híradások szerint zivatarzóna vasárnap éjjel érte el Tenerifét, hétfőn kora reggel pedig már Gran Canaria szigetét is heves esőzések áztatták. 24 óra alatt több mint 60 mm csapadék hullott a főváros, Las Palmas környékén, helyenként pedig ennél is többet mértek.

Lokális áradásokat és áramkimaradásokat okozott a hirtelen lehullott nagy mennyiségű csapadék. A víz épületeket öntött el, Tenerifén több mint 25 ezren maradtak áram nélkül. Mindkét szigeten több út járhatatlanná vált, káoszt okozva a reggeli csúcsforgalomban. Az extrém időjárásnak köszönhetően több mint 70 baleset történt. Több iskolában hétfőn és ma is elmaradt a tanítás.

Az ítéletidő még ma is tart, emiatt másodfokú készültség van érvényben a szigetcsoport térségében. További áradásokkal és földcsuszamlásokkal számolnak a katasztrófavédők.

A csapadékzóna észak, északkelet felé lassan elhagyja a szigetvilágot, és holnap már Ibériában, illetve Marokkóban okoz további kiadós esőzéseket. Portugália északi részén akár 30 mm-t meghaladó eső is eshet.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!