Az elmúlt évtizedek legnagyobb szárazsága Indiába

Indiában 1972 óta nem volt akkora szárazság mint az idei évben. A négy hónapig tartó monszun időszak végeztével a szokásosnál 23 százalékkal kevesebb eső esett.

India éghajlatát a monszun szabályozza. A júniusban érkező, négy hónapig tartó nyári monszun idején hullik le az éves csapadékmennyiség túlnyomó része.

A monszun idején zajló esőzések elengedhetetlenek az ország gazdaságának. A négy hónap alatt lehulló csapadék tölti fel a víztározókat és duzzasztja fel a folyókat, amelyekből Indiában a következő monszun időszakik gazdálkodnak.

1972-ben a monszun idején lehullott csapadék 24 százalékkal maradt el a szokásostól. 1979, 1987 és 2002 is nagyon rossz évek voltak, akkor 19 százalék volt a hiány.

Indiában hivatalosan is véget ért az idei monszun szezon. Az idei monszun időszak 1972 óta a leggyengébb volt, állítja az indiai meteorológiai szolgálat munkatársa, P K Bandhopadhyay.

Az országot sújtó szárazság mértéke régiónként eltérő. Az oszág déli területein 7 százalékos, északnyugati területein viszont 36 százalékos a csapadékhiány.

A kevés eső nagyon megviseli az indiai gazdaságot. A világ második legnagyobb rizs-, búza és cukortermesztő országában rengeteg farmer mehet tönkre.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!