Trópusi ciklon az Indiai-óceánon

Az Indiai-óceánon kialakult Gino nevű trópusi ciklon hatalmas esőzéseket okozott Mauritius szigetén.

Jelenleg az Indiai-óceán közepén tartózkodik a Gino, Madagaszkártól és az Indiai-félszigettől is több mint 3000 km távolságban. Mauritius szigetétől is mintegy 2000 km-re helyezkedik el és halad délkeleti irányban 15 km/h-s sebességgel. Kedden nagy esőzéseket okozott Mauritiuson: Souillac-bana műszer 114,4mm, NouvelleDécouverte-ben 97,8 mm, Plaisance-ben pedig 73,7 mm csapadékot mértek.

Forrás: http://theindependent.mu és http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov

A Gino névre keresztelt trópusi ciklon jelenleg 2-es kategóriájú, és az előrejelzések szerint várhatóan a következő 5 napban jelentősen gyengülni fog. Hidegebb tengervíz fölé sodródva először 1-es kategóriájú trópusi ciklonná, majd fokozatosan trópusi viharrá gyengül.

Forrás: http://www.wunderground.com

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!