Szombaton itt a Föld Órája

Március utolsó szombatján lesz a Föld Órája, amikor a megmozduláshoz csatlakozók 20.30-tól egy órára lekapcsolják a világítást. Az eseményhez kapcsolódóan több városban is klímavédelmi rendezvényeket tartanak.

A Föld Órája a WWF, a Természetvédelmi Világalap kezdeményezése, amivel a klímaváltozásra és annak veszélyeire akarják felhívni a figyelmet.

A 2007-ben indult kezdeményezéshez évről évre egyre több ország csatlakozik. Magyarország 2008-ban csatlakozott, akkor mindössze 4 hazai település kapcsolta le a díszkivilágítást egy órára, a 2010-es évben eddig már 101 település jelezte, hogy csatlakozik az akcióhoz.

A Budai Várban a Savoyai teraszon a főváros díszkivilágításának lekapcsolása után közös dobolásra és tűzzsonglőr-bemutatóra várják az érdeklődőket.

Szegeden a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi- és Információs Központja szervez programokat szombat estére. Lesz filmvetítés, állatsimogató, társasjátékok és várhatóan remek hangulat.

Hírek, érdekességek

Keleten csak délre szűnt meg a köd
Az előrejelzéseknek megfelelően csütörtök hajnalra többfelé képződtek sűrű ködfoltok, melyek keleten helyenként a déli órákig is megmaradtak.
Nem marad tartósan a sarkvidéki levegő
Szerdáig árasztja el a Kárpát-medencét a poláris eredetű légtömeg, kedd és szerda hajnalban többfelé fagyhat. A hosszú hétvégére viszont enyhülni látszik az idő.
Heves zivatarokkal vonult végig a hidegfront
Kedden az országban sokfelé zivatarok alakultak ki, szinte nem is volt olyan tájegység, ahol ne csapott volna le egy-egy heves vihar.
Zúdul a hideg levegő
A hidegfront mögött erős széllel érkezik a hideg levegő, a front előtt pedig zivatarok pattantak ki. Reggelig a Dunántúlon már havas eső, esetleg hó is hullhat, Közép-Európa több pontjáról jelentettek már havazást.