Szombaton itt a Föld Órája

Március utolsó szombatján lesz a Föld Órája, amikor a megmozduláshoz csatlakozók 20.30-tól egy órára lekapcsolják a világítást. Az eseményhez kapcsolódóan több városban is klímavédelmi rendezvényeket tartanak.

A Föld Órája a WWF, a Természetvédelmi Világalap kezdeményezése, amivel a klímaváltozásra és annak veszélyeire akarják felhívni a figyelmet.

A 2007-ben indult kezdeményezéshez évről évre egyre több ország csatlakozik. Magyarország 2008-ban csatlakozott, akkor mindössze 4 hazai település kapcsolta le a díszkivilágítást egy órára, a 2010-es évben eddig már 101 település jelezte, hogy csatlakozik az akcióhoz.

A Budai Várban a Savoyai teraszon a főváros díszkivilágításának lekapcsolása után közös dobolásra és tűzzsonglőr-bemutatóra várják az érdeklődőket.

Szegeden a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi- és Információs Központja szervez programokat szombat estére. Lesz filmvetítés, állatsimogató, társasjátékok és várhatóan remek hangulat.

Hírek, érdekességek

Felhőszakadások áztatták vasárnap az országot
Vasárnap heves zivatarok vonultak át az országon, melyeket bőséges csapadék és szélviharok kísértek.
Alig van hidegebb Izlandon a Dunántúlnál
Európa keleti felén makacsul tartja magát a nyár, másutt őszire fordult az idő. A kettősség határainkon belül is él, majdnem 20 fok a különbség. Izlandon sincs sokkal hidegebb, mint a Dunántúlon.
Az év legforróbb napján vagyunk túl
Pénteken új országos melegrekord született, miután 40 fok fölé emelkedett a hőmérséklet. Ez volt az év eddigi legforróbb napja.
Rekord meleggel tetőzött a vénasszonyok nyara
Ma az ország nagy részén 20 fok fölé emelkedett a hőmérséklet, az Alföld déli részén pedig a 25 fokot is meghaladta a csúcsérték. Megdőlt a fővárosi és az országos napi rekord is.