Orvosmeteorológia - meleg tavaszi idő

A hét utolsó munkanapján többfelé mérhetünk 20 fok feletti hőmérsékleteket. A napos időben érdemes kirándulni, sétálni hétvégén úgyis a lakásba kényszerülünk.

Pénteken is marad a gyenge melegfronti hatás. A frontra érzékenyeknél fejfájás, fáradékonyság, aluszékonyság jelentkezhet. Sokan ilyenkor a kávéhoz nyúlnak, de akad számos olyan ital, amely amellett, hogy élénkít még egészséges is. A fekete ribizliből, a fekete áfonyából vagy a gránátalmából készült üdítők, a citromfű, a csipkebogyó, a borsmenta vagy a zsálya teák is mind-mind élénkítő hatásúak.

A hét legmelegebb napján a déli megyékben többfelé a 20 fokot is meghaladja a hőmérséklet. A szabadtéri programokhoz, sétához, kiránduláshoz ideális lesz az idő. A légszennyezettség csak a nagyvárosokban magas.

Szombaton egy markáns hidegfront érkezik. Elromlik az idő, sokfelé lesz eső, zápor és megerősödik a szél is. Az autósok sokfelé találkozhatnak nedves, csúszós útszakaszokkal, egy-egy intenzívebb zápor idején a látási viszonyok is hirtelen romlanak. Az erős szél próbára teheti az autók menetstabilitását. Akik autóba ülnek vezessenek óvatosan!

Hírek, érdekességek

Rekord hideget is hozhatnak az éjszakák
Kifejezetten hideg éjszakák előtt állunk, nem kizárt, hogy rekord mélyre süllyedjen a hőmérséklet. Pénteken akár 125 éves hidegrekord is megdőlhet.
Csak most kezdődik a tavasz Moszkvában
Április első felében többször visszatért a tél az orosz fővárosba, még szerdán is előfordult havas eső a térségben. A hónap végén azonban megérkezik az igazi tavasz.
Esett a hó Kelet-Erdélyben
Vasárnapról hétfőre virradó éjszaka esett a hó Erdély keleti részén. A hó persze csak a magasabb hegyekben maradt meg napközben.
Fagyveszélyes hajnalok jönnek Közép-Európában
A kontinens középső részén a következő hajnalokon többfelé fordulhat elő talaj menti fagy, sőt helyenként a lombok szintjén is nulla fok alá csökkenhet a hőmérséklet.