Orvosmeteorológia - havazás kettős fronthatással

Szerdán és csütörtökön kiadós havazásra, valamint kettős fronthatásra számíthatunk. Ilyenkor a hideg- illetve a melegfront kellemetlen tünetei is egyaránt jelentkezhetnek.

Szerdán nyugat, délnyugat felől újabb csapadékzóna éri el hazánkat és egyre többfelé kezdődik havazás. A hideg- és melegfrontra érzékenyeket is megterheli ez az időjárási helyzet, hiszen kettős fronthatásra kell készülni, amitől figyelmetlenebbek, ingerlékenyebbek lehetünk, de előfordul fejfájás, emelkedett vérnyomás, szaporább szívműködés. Ez a napokig tartó fronttal terhelt szeles időjárás nagyon megviseli a szív és keringési betegségekben szenvedőket. Ők panasz esetén ne halogassák a segítségkérést.

A nyugati megyékben fagypont alatt alakul a hőmérséklet, míg keleten egy-két fokkal magasabb értékeket mérhetünk. Megerősödik az északi szél, emiatt a valósnál hidegebbet érzünk majd. Öltözzünk fel vastagon, a sapkát és sálat se hagyjuk otthon.

Csütörtökön újabb havazásra készülhetünk. Erős, helyenként viharos lesz az északnyugati szél, az erre érzékenyeknek emiatt fájhat a feje. A hideg, téli időjárás megviseli szervezetünket is, együnk sok zöldséget és gyümölcsöt, ezzel erősíthetjük immunrendszerünket. A citrusfélék remek c-vitamin források, a csicseriborsóban, babban és napraforgómagban rengeteg vas van.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!