Orvosmeteorológia - gyenge hidegfronti, majd melegfronti hatás

Csütörtökön gyenge hidegfronti hatás érvényesül, pénteken és szombaton már a melegfrontra érzékenyeknél jelentkezhetnek tünetek. A hétvégén sok napsütésre, kellemesen meleg, tavaszi időre van kilátás.

Csütörtökön gyenge hidegfronti hatásra kell készülni. A frontra érzékenyeknél fejfájás, a reumás panaszok erősödése jelentkezhet. A reumás panaszokkal küzdök természetes fájdalomcsillapítókhoz is fordulhatnak. A feketeribiszke B- és C-vitaminban gazdag, élettani hatásai közül ismert az enyhe vérnyomáscsökkentő és a reumás panaszokat enyhítő hatása.

A felhősebb déli megyékben, az ilyenkor szokásosnál több fokkal is hidegebb lesz, réteges öltözet ajánlott, a délelőtti órákban pedig az esernyőre, esőkabátra is szükség lehet.

Pénteken már gyenge melegfronti hatásra lehet számítani. Lassan melegszik ismét a levegő. Pénteken sok felhő lesz az égen, emiatt lehangoltabbak lehetünk. Igaz, hogy a csokoládé evés elhízáshoz és cukorbetegség kialakulásához vezethet, de kis mennyiségben azért jó hatásai is vannak, például kedélyjavító és emellett könnyen és gyorsan felszívódó energiát biztosít a szervezetnek.

Szombaton is melegfronti hatások érvényesülnek. sok napsütésre készülhetünk, így érdemes szabadtéri programokat tervezni. Legyen szó kirándulásról, túrázásról vagy városnézésről, az időjárás mindehhez ideális lesz.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!