Megdőlt az országos és fővárosi melegrekord is

Március 17-én, szombaton mind az országos, mind pedig a budapesti napi melegrekord megdőlt. Az országos több mint egy fokkal.

Bács-Kiskun megye déli részén többfelé átlépte a hőmérséklet a 23 fokot, sőt Baján 24 foknál is melegebb volt. A régi rekord hét éve született, akkor Sopronban és Szentgotthárdon 23,2 fokot mértek.

A fővárosi rekord is már a múlté: A XVIII. kerületi Kandó Téri
Általános Iskolában lévő meteorológiai állomáson éppen a régi rekordot jelentő
21,9 fokon tetőzött a hőmérséklet, de helyenként egy-két tizeddel túl is
haladta.

Hírek, érdekességek

A klímaváltozás miatt összemennek az állatok
A melegedő éghajlat miatt több állatnak megváltozik a mérete. Az emelkedő hőmérséklet miatt lesznek állatok, amelyek összemennek, míg mások megnövelik testméretüket a túlélés érdekében.
Rio de Janeirót elmosta az eső
95-re emelkedett a halálos áldozatok száma Rio de Janeiróban, ahol a heves esőzések miatt sokfelé áradások és földcsuszamlások pusztítottak.
45 fokos forróság Indiában
India északi és keleti államait komoly hőhullám sújtja, a hőmérséklet többfelé 40 fok fölött alakul.
Még a tevék is szomjaznak
A klímaváltozás azokat az embereket sújtja a legjobban, akik a legkevésbé járulnak hozzá. Afrikában és Indiában milliók szenvednek az egyre gyakrabban jelentkező aszályoktól.