Megdőlt az országos és fővárosi melegrekord is

Március 17-én, szombaton mind az országos, mind pedig a budapesti napi melegrekord megdőlt. Az országos több mint egy fokkal.

Bács-Kiskun megye déli részén többfelé átlépte a hőmérséklet a 23 fokot, sőt Baján 24 foknál is melegebb volt. A régi rekord hét éve született, akkor Sopronban és Szentgotthárdon 23,2 fokot mértek.

A fővárosi rekord is már a múlté: A XVIII. kerületi Kandó Téri
Általános Iskolában lévő meteorológiai állomáson éppen a régi rekordot jelentő
21,9 fokon tetőzött a hőmérséklet, de helyenként egy-két tizeddel túl is
haladta.

Hírek, érdekességek

Kezdődik a koriszezon a nagy tavainkon
A több hete tartó hideg hatására kezd biztonságos vastagságú jég kialakulni a Balatonon és a Velencei-tavon is.
Fagyos, téli idő nehezíti az életet Mongóliában
Mongóliában is kemény téli időjárás uralkodik, a hőmérséklet helyeként -40 fokig süllyed.
Közel 3000 ember vált hajléktalanná a heves esőzések következtében kialakult áradások miatt Peruban.
Hóviharok Európában – egyre több síterep nyílik meg
A kontinens középső területein sokfelé gyarapodott a hó mennyisége, aminek örülhetnek a téli sportok szerelmesei. Ugyanakkor a hóesés súlyos fennakadásokat okozott a közlekedésben. Kedden újabb hóvihar várható.