Mínusz harmincnál is hidegebb volt a Kárpát-medence környékén

A havas Romániában, Bulgáriában és Szerbiában kedd reggelre helyenként -25 fok alá csökkent a hőmérséklet. Lengyelország déli részén -32 fokot is mértek.

Kedd hajnalban Csíkszeredán -26 fokot mértek, de még Bukarestben is -23 fokra hűlt a levegő. Erdély fagyzugosabb területein -30 fok alá csökkent a hőmérséklet. A bolgár Plovdivban -24 fokot mutatott a hőmérő, de Bulgáriában voltak ennél hidegebb területek is. Szerbiában -29 fok volt a legalacsonyabb hőmérséklet.

A következő napokban enyhülés kezdődik a térségben. Szerbiában és Romániában újabb jelentős havazásra kell számítani, míg Bulgáriában a hétvégén átmenetileg eső is kialakulhat.


Az idojaras.hu csángóföldi, Klézsén található meteorológiai állomásán kedd reggel -22 fokra csökkent a hőmérséklet (idojaras.hu kamera)

Bajkai Károly nevű olvasónk üzente Lengyelországból, hogy a szlovák határtól nem messze fekvő Podwilk településen kedd reggel fél nyolckor -32 fokot mértek.


Bajkai Károly ezt a bizonyítékot küldte (rmf24.pl)

Hírek, érdekességek

A héten újra jön a kánikula
A hullámvasút-időjárás folytatásaként hétfőtől ismét erőteljesnek mondható melegedés kezdődik. Azonban nemcsak enyhe, de egyúttal továbbra is nedves légtömegek lesznek jelen a Kárpát-medencében, így gyakoriak lesznek a záporok, zivatarok.
Most Ózdot "kapta el" a zivatar
Holnaptól nagyjából két napig országszerte szárazabbra fordul az idő, ma még azonban elszórtan előfordult zivatar.
Sokakat megviselhet keddtől a fülledt nyár
Hétfőn még sok napsütés, kellemes idő várható, keddtől azonban fülledtté válik a levegő a Kárpát-medence fölött. Markáns légköri frontok ugyan nem érkeznek, ám minden nap készülhetünk záporokra, zivatarokra – akár a trópusokon.
Magassági "hidegcsepp" okoz esőt északkeleten
Északkeleten sokfelé folyamatos, tartós eső áztatja a földeket, és csak alig mutatnak 10 fok felett a hőmérők.