Mínusz harmincnál is hidegebb volt a Kárpát-medence környékén

A havas Romániában, Bulgáriában és Szerbiában kedd reggelre helyenként -25 fok alá csökkent a hőmérséklet. Lengyelország déli részén -32 fokot is mértek.

Kedd hajnalban Csíkszeredán -26 fokot mértek, de még Bukarestben is -23 fokra hűlt a levegő. Erdély fagyzugosabb területein -30 fok alá csökkent a hőmérséklet. A bolgár Plovdivban -24 fokot mutatott a hőmérő, de Bulgáriában voltak ennél hidegebb területek is. Szerbiában -29 fok volt a legalacsonyabb hőmérséklet.

A következő napokban enyhülés kezdődik a térségben. Szerbiában és Romániában újabb jelentős havazásra kell számítani, míg Bulgáriában a hétvégén átmenetileg eső is kialakulhat.


Az idojaras.hu csángóföldi, Klézsén található meteorológiai állomásán kedd reggel -22 fokra csökkent a hőmérséklet (idojaras.hu kamera)

Bajkai Károly nevű olvasónk üzente Lengyelországból, hogy a szlovák határtól nem messze fekvő Podwilk településen kedd reggel fél nyolckor -32 fokot mértek.


Bajkai Károly ezt a bizonyítékot küldte (rmf24.pl)

Hírek, érdekességek

A felhőmentes, száraz tavaszi estéken jó lehetőség nyílik, hogy megpillantsuk az állatövi fényt. Természetesen, távol a városi fényektől.
Nem ez lesz az utolsó fagy - veszélyben a barack
Kedd hajnalban az ország jelentős részén lehet kisebb fagy, amely veszélyeztetheti a most virágzó gyümölcsfákat. Sajnos jövő hétfőn ennél erősebb fagy sem kizárt.
Hullámfelhőket videóztunk Szentgotthárdon
Szentgotthárdi webkameránk gyönyörű hullámfelhőket örökített meg, amiket videóvá fűztünk össze.
Ismét megvolt a 20 fok nyugaton
Az idei évben másodszor lépte át a hőmérséklet a 20 fokos határt, a jó idő pedig tovább tart. Szombaton akár rekord közeli, 22, 23 fok is lehet.