Márciusi tél hazánkban

Szerda reggel kezdődött havazás az ország délnyugati részén, ami csütörtökre az egész országra átterjedt. A Dunántúl déli részén helyenként a 15 centimétert is meghaladja a hótakaró vastagsága.

Hazánk időjárását már napok óta egy mediterrán ciklon alakítja. A ciklon nedves levegőt szállít a Kárpát-medence térségébe. Az észak felől érkező hideg, sarkvidéki eredetű levegőnek köszönhetően a ciklon által szállított csapadék hó formájában hullik hazánkban is.

Szerda reggel délnyugaton kezdődött havazás és a térségben többfelé 10 centiméternél is több hó hullott. A délnyugati határmentén helyenként a 15-20 centimétert is eléri a hótakaró vastagsága. Csütörtökön a hajnali órákban országossá vált a havazás, melynek köszönhetően a főváros térségében élőket is havazás köszöntötte reggel. Az ország északi megyéiben általában 1-5 centiméter hó hullott.

A havas utak miatt az országban több baleset is történt. Zalában, Somogyban és Baranyában is árokba csúszott autókon kellett segíteni a tűzoltóknak. Nem csak a közúton okozott gondot a tavaszi hóesés, csütörtökön késve közlekedtek a vonatok az ország déli és nyugati részén.

Délután nyugaton már megszűnik a csapadék, és helyenként a felhőzet is felszakadozik. A hőmérséklet csúcsértéke az országban sehol sem haladja meg az 5 fokot, meglehetősen hideg télies napunk van.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!