Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

Húsz fok meleg is lesz a héten
Március második teljes hete sok napsütést és fokozatosan melegedő időjárást hoz. A hét legvégén a levegő hőmérséklete a 20 fokot is elérheti.
Az elmúlt évtized egyik leghidegebb húsvétja várható
Idén nem alakul szerencsésen a húsvéti időjárás, újabb hideg léghullám érkezik erős szél kíséretében. Hasonlóan hideg ünnepre a századfordulón került sor.
Légköri fogaskerekek tartósítják a száraz időt
A nagytérségű légköri nyomási képződmények viszonylagos stabilitása okozza a hosszan tartó száraz, napos, az átlagosnál melegebb időjárást. Számottevő csapadék még legalább egy hétig nem lesz.
Áprilisi idő lesz a nemzeti ünnepen
A szabadságharc ünnepén jobbára az átlagosnál több fokkal melegebb, napos tavaszi idő várható. A hosszú hétvégén tovább erősödik a nappali felmelegedés, hétvégén akár rekord közeli meleg is lehet.