Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

Heves esőzések a mediterrán térségben
A hét végén Olaszországban és a Balkán-félszigeten felhőszakadások és heves zivatarok várhatók.
Töklámpás Fesztivál a Hősök terén
Szombat este kerül elsőként megrendezésre Töklámpás Fesztivál a budapesti Hősök terén.
Hurrikán fenyegeti az Egyesült Államokat
A Karib-tenger térségében múlt hét szerdán kialakult trópusi vihar kedden hajnalban eléri az Egyesült Államok déli részét. Erős szél és heves esőzés várható a térségben.
Áramszünetet okozó havazás Nebraskában
Az Egyesült Államok szívében elhelyezkedő államban, Nebraskában a hétfői havazás következtében több ezren maradtak áram nélkül.