Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

Sok csapadékkal érkezett a hétfői hidegfront
A hétfői hidegfront országos csapadékkal, záporokkal, elszórtan zivatarokkal és erős, helyenként viharos szelekkel érkezett.
Japán segély a Fülöp-szigeteknek
A japán kormány nagy összegű, közel 7 milliárd forintnak megfelelő pénzadományt biztosított a Fülöp-szigetek számára, hogy az fejleszteni tudja időjárás megfigyelő hálózatát.
Tavasz a hegyekben - erős inverzió az ország felett
Míg az ország több mint felét köd borítja, hegyeinkben igazi tavaszi idő uralkodik, a hőmérséklet helyenként a 15 fokot is meghaladja.
Viharos időjárás Görögországban
Vasárnap egy ember meghalt egy másik pedig eltűnt a viharos időjárás következtében Görögországban.