Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

Az elmúlt 4 év legerősebb napkitörése történt
Az elmúlt négy év legerősebb napkitörését észlelték a kutatók három nappal ezelőtt, ám a Napból származó részecskék csak most érték el a Földet.
Mintegy 160 éve, 1848. március 29-én a híres Niagara-vízesés közel két napra abbahagyta a zubogást.
2006 augusztusának első napjaiban szokatlan aktivitást mutatott a Csendes-óceán. Nyugati medencéjében egyszerre három trópusi ciklon jelent meg egy alig pár száz kilométeres körzetben.
Tornádóveszély az Egyesült Államokban
Egy markáns hidegfront éri el az Egyesült Államok keleti partvidékét. A meteorológusok előrejelzése szerint számos tornádó kialakulása várható a térségben.