Közel 40 fok Spanyolországban - Dél-Európában még tart a nyár

A nyárnak még nincs mindenhol vége. A mediterrán térségben még mindig szikrázó napsütés várja a nyaralókat.

A kontinens déli tájain még mindig tartja magát a nyár. Spanyolországban, csütörtökön egy sekély ciklon ugyan többfelé okoz záporokat, zivatarokat, péntektől azonban zavartalan napsütés várható a mediterrán ország egészében. Az ország délnyugati részén, Sevilla környékén közel 40 fokig melegszik a levegő, de máshol is bőven 30 fok feletti maximum hőmérsékletek várhatók. Az időjárásban jövő hét közepéig biztosan nem lesz változás.

Nem kell azonban olyan messzire utazni egy kis napsütésért. Olaszországban is igazi nyaralódiőre van kilátás. A csütörtökön Spanyolországban záporokat, zivatarokat okoz ciklon pénteken eléri a Földközi-tenger középső medencéjét is, de amilyen gyorsan jön olyan gyorsan el is hagyja a térséget. Szombattól már szikrázó napsütésre, 26, 28 fok körüli maximum hőmérsékletekre lehet számítani az egész országban.

Horvátországban kicsit változékonyabban alakul az időjárás, de nem kell aggódnia azoknak, akik most készülnek a szomszédos országba nyaralni. Horvátország északi részén többször zavarják felhők a napsütést, a hőmérséklet csúcsértéke 25 fok körül alakul. Az ország déli részén több napsütésre és 28, 29 fok körüli maximum értékekre lehet számítani.

Már Görögországban sincs az az elviselhetetlen forróság. Szombaton az ország északi részén kiakaulhatnak záporok, máshol azonban zavartalan napsütésre van kilátás a következő napokban. A délutáni órákban általában 30 fok körül tetőzik a hőmérséklet.

Hírek, érdekességek

Lassan beindul a síszezon
Az elmúlt napok télies időjárásának köszönhetően, Ausztria nagyobb hegyeiben több tíz centiméter friss hó hullott. A héten érkező melegebb légtömegek miatt síelésre alkalmas hó egyelőre csak a gleccserpályákon van. A Hintertux gleccseren idén már negyedik alkalommal kerül megrendezésre a gleccserfesztivál.
Szondák figyelik a földi vízkészleteket
Az Európai Űrhivatal (ESA) tájékoztatása szerint tegnap éjszaka két műholdat lőttek fel a klímaváltozás vízkészletekre gyakorolt hatásainak megbecslésére.
Nyolc évtizede nem dőlt meg globális melegrekord
Miközben a Föld átlaghőmérséklete több tized fokkal magasabb lett a XX. század során, a globális melegrekord, valamint a földrészeken mért legmagasabb hőmérséklet évtizedek óta változatlan.
Ausztráliában pénteken többfelé megdőlt a novemberi melegrekord. Helyenként az ilyenkor megszokottnál 20 fokkal melegebb volt.