Közel 40 fok Spanyolországban - Dél-Európában még tart a nyár

A nyárnak még nincs mindenhol vége. A mediterrán térségben még mindig szikrázó napsütés várja a nyaralókat.

A kontinens déli tájain még mindig tartja magát a nyár. Spanyolországban, csütörtökön egy sekély ciklon ugyan többfelé okoz záporokat, zivatarokat, péntektől azonban zavartalan napsütés várható a mediterrán ország egészében. Az ország délnyugati részén, Sevilla környékén közel 40 fokig melegszik a levegő, de máshol is bőven 30 fok feletti maximum hőmérsékletek várhatók. Az időjárásban jövő hét közepéig biztosan nem lesz változás.

Nem kell azonban olyan messzire utazni egy kis napsütésért. Olaszországban is igazi nyaralódiőre van kilátás. A csütörtökön Spanyolországban záporokat, zivatarokat okoz ciklon pénteken eléri a Földközi-tenger középső medencéjét is, de amilyen gyorsan jön olyan gyorsan el is hagyja a térséget. Szombattól már szikrázó napsütésre, 26, 28 fok körüli maximum hőmérsékletekre lehet számítani az egész országban.

Horvátországban kicsit változékonyabban alakul az időjárás, de nem kell aggódnia azoknak, akik most készülnek a szomszédos országba nyaralni. Horvátország északi részén többször zavarják felhők a napsütést, a hőmérséklet csúcsértéke 25 fok körül alakul. Az ország déli részén több napsütésre és 28, 29 fok körüli maximum értékekre lehet számítani.

Már Görögországban sincs az az elviselhetetlen forróság. Szombaton az ország északi részén kiakaulhatnak záporok, máshol azonban zavartalan napsütésre van kilátás a következő napokban. A délutáni órákban általában 30 fok körül tetőzik a hőmérséklet.

Hírek, érdekességek

Április 22: A Föld napja
Április 22 a Föld napja. Az országban rengeteg programmal várják a környezetükért tenni akaró embereket.
Őszi fesztiválok téli időben
Budapesten több szabadtéri program kerül megrendezésre a hétvégén, melyekre a hideg idő ellenére érdemes ellátogatni.
Ősszel tért vissza a nyár Sydneybe
Kánikula volt szombaton Ausztrália legnagyobb városában, pedig itt az óceán hűtő hatása miatt nyáron sincs mindig hőség. Ősz második felében a 30 fok feletti hőmérséklet errefelé ritkaságnak számít.
Hétvégén itthon is lehet szánkózni és hógolyózni
A télies időjárásnak köszönhetően a hegyekben annyi hó hullott, hogy a hétvégén nincs akadálya egy kis hógolyózásnak, szánkózásnak.