Kánikulai melegben rendezik meg a Budapest Félmaratont

A futók szerelmesei idén igazi nyári időben állhatnak rajthoz a fővárosban megrendezett nemzetközi futóversenyen.

Vasárnap kerül megrendezésre a 26. Budapest Nike Nemzetközi Félmaraton, amelyen a résztvevők egyénileg vagy párban, de akár hármas váltóban is teljesíthetik a 21,1 km-es távot. A versenyzők a Városligetből indulnak 10 órakor, majd végighaladnak az Andrássy úton, a Lánchídon, a Budai alsó rakparton, a Szabadság-hídon, a Pesti alsó és az Újpesti rakparton, végül a Nyugati teret érintve érkeznek vissza a városligeti Kós Károly sétányra.

A verseny ideje alatt ragyogó napsütésre lehet számítani, alig lesz felhő az égen. A rajt idején a hőmérséklet még 26 fok körül alakul, de a délelőtt folyamán gyorsan emelkedik - a napi csúcshőmérséklet 30 fok körül várható a kora délutáni órákban. (A tavalyi rendezvény alatt hűvös őszi idő uralkodott, a maximum alig haladta meg a 17 fokot a fővárosban., noha 11-12 órát sütött a nap).

A meleg plusz nehézséget jelenthet a versenyzők számára, főleg, hogy zömmel aszfalt felületen zajlik a verseny, ami a levegőnél jobban felforrósodik és ontja magából a hőt. Nagy ásványi anyag és vízveszteségre kell számítani, de a szervezők több állomáson is biztosítanak frissítőket (a frissítő pontokon az izotóniás italokon kívül banán és szőlőcukor is a versenyzők rendelkezésére áll). A délies szél a verseny ideje alatt meg-megélénkül, de komolyabb nehézséget nem okoz.

Aki nem vállalkozik a félmaratoni távra, az a 3,4 km-es Ligetkör versenyen mérheti le tudását. Ennek rajta az Olof Palme sétányról 13 óra 15 perckor indul. Az itt rajthoz állóknak azonban már kánikulával kell megküzdeniük.

Hírek, érdekességek

Tombol a szélvihar
A hajnali órákban érkezett meg hozzánk az Észak- és Nyugat-Európán végigsöprő viharciklon hidegfrontja, ami nálunk is viharos szelet okoz ma és még szombaton is.
A nemzeti ünnep is melegrekordokat hozott
Országos és budapesti melegrekord született ma délután, sőt, az éjszaka sem volt még soha ilyen enyhe október 23-án.
Novemberben is „indián nyár”
Ha csak néhány napra is, de csütörtöktől visszatér az „indián nyár”, vagy másképpen a „vénasszonyok nyara” – az ország nagy részén ismét az átlagosnál több fokkal melegebb lesz.
„Még nyílnak a völgyben a kerti virágok…”
Ha Petőfi Sándor a fenti sorral kezdődő Szeptember végén című versét az idei évben írta volna meg, akkor a szeptember helyett írhatott volna akár októbert is – idén ősszel már nem először nyíltak ki a tavaszi virágok.