Jelentősen nőtt a belvizes területek nagysága

Kedd óta közel megháromszorozódott a belvízzel elöntött területek nagysága. A folyókon levonuló árhullám már majdnem mindenhol túljutott a tetőzésen, de még sok az el nem olvadt hó a vízgyűjtőkön.

Kedd (február 26.) óta majdnem háromszorosára nőtt a belvízzel elöntött területek nagysága az országban. Míg kedden 5100, addig szombaton már 13900 hektárt érintett a belvíz. Az érintett területek a Fertő-Hanság, a Kis-Balaton, a Felső-szabolcsi belvízvédelmi rendszer (ezeken másodfokú a készültség), valamint a Bajai, a Bodrogzug-Törökéri és a Tiszavalk-sulymosi belvízvédelmi rendszerek (ez utóbbiakon elsőfokú a készültség).

A nyugat- és észak-magyarországi folyókon a napokban megindult árhullám már a legtöbb folyószakaszon túljutott a tetőzésen. Ennek ellenére még másodfokú árvízi készültség van érvényben a Rába alsó szakaszán és a Zalán, elsőfokú a Rába felső és középső szakaszain, a Pinka-patakon, valamint az Ipolyon, a Sajón és a Taktán. A kárpát-medencei vízgyűjtő területeken azonban még jelentős hómennyiség van, ami nem olvadt el, ez pedig újabb árhullámok levonulását okozhatja majd.

forrás: vizugy.hu

Hírek, érdekességek

Az átlagosnál melegebb eddig 2012
A napi átlaghőmérsékleteket tekintve az idén a február kivételével eddig minden hónapban melegebb volt hazánkban, mint a 30 éves klímaátlag.
Sűrű köd gátolta a melegedést Szentgotthárdon
Az elmúlt két reggel reggelen sűrű köd képződött Szentgotthárdon, ami csak a déli órákban engedett szabad utat a napsugaraknak.
Salgótarjánban mértük a legtöbb csapadékot
Szerda este érte el térségünket az a hidegfront, mely hosszú idő óta végre országszerte mérhető mennyiségű, többfelé pedig jelentős csapadékot hozott.
Rendkívülire zsugorodhat az északi jégsapka idén
Az elmúlt hónapokban az arktikus jégtakaró gyakran minden korábbi kiterjedését alulmúlta, és az idei minimum beálltáig még egy hónap hátra van.