Jelentősen megenyhül az idő

A magasban egyre melegebb levegő áramlik a Kárpát-medence térségébe. A hétvégén délnyugaton szinte mindenhol 10 fok fölé melegszik a levegő.

AZ előttünk álló napokban egyre melegebb levegő áramlik a Kárpát-medence térségébe, jelentősen megenyhül az idő.

Szombaton főként a déli, délnyugati megyékben szakadozik fel hosszabb időszakokra is a felhőzet, így az ott élők több-kevesebb napsütésben is bízhatnak. Máshol túlnyomóan felhős lesz az ég, elszórtan kisebb eső, zápor is előfordul. Az élénk délnyugati széllel egyre enyhébb levegő áramlik hazánk fölé. A napsütötte délnyugati megyékben helyenként a 15 fokot is megközelíti majd a hőmérséklet, míg az északkeleti megyékben ennél jóval hidegebb lesz, helyenként az 5 fokot sem éri el a hőmérséklet.

Vasárnap változóan felhős lesz az ég az ország felett, több-kevesebb napsütésre szinte mindenhol számítani lehet. Felhősebb idő főként északkeleten valószínű. A déli megyékben továbbra is élénk lesz a délies szél. A hőmérséklet tág határok között, 3, 15 fok között változik. A magasabb hőmérsékleteket a délnyugati megyékben lehet mérni.

Jövő hét elején kisebb lehűlés valószínű, de várhatóan ekkor sem térnek vissza a nappali fagyok. Az előttünk álló hét második felében ismét enyhébb levegő áramlik majd hazánk fölé, így a jelenlegi számítások szerint a kemény téli fagyok egyelőre nem térnek vissza.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!