Harmincan fagytak meg Indiában

Eddig legkevesebb 30 ember vesztette életét India északi tartományaiban a fagyos időjárás miatt. Helyenként -20 foknál is hidegebbet mértek.

Az India északi részén található Kasmír tartományba is beköszöntött a kemény tél. Az éjszakai órákban többfelé süllyedt fagypont alá a hőmérsékletek a tartományban, ahol vasárnapra virradóra a tél eddigi legalacsonyabb hőmérsékletét -23,6 fokot mértek. A tartomány déli részén fekvő Pahalgamban, -12 fokig süllyed a hőmérséklet, a még délebbre fekvő, Qazigundban -7 fokot mértek.

A fagyos téli időjárásnak eddig legkevesebb harminc halálos áldozata van.

Kasmír tartományban nem szokatlanok a téli hónapokban a fagypont alatti hőmérsékletek, hisz a tartományban sok magas hegy található. A tartományban novembertől március elejéig tart a tél. Ezen időszak alatt gyakoriak a szélviharok, a havazások és a kiadós esőzések is. A leghidegebb hónap a január. Melegedés csak március második felében kezdődik, és a nyár július végéig tart.

Hírek, érdekességek

Medvehagyma-gyűjtés és pálinkafesztivál is lesz a hétvégén
Hétvégére javul az idő, érdemes kihasználni az alkalmat, hogy túrázzunk egyet. Aki a Bakonyba látogat, medvehagymát is szedhet, de országszerte több gasztronómiai program közül lehet választani.
Erdőtüzekkel ért véget a húsvét Németországban
Több mint két hónapja alig hullik csapadék a kontinens középső és nyugati tájain. Németországban húsvét másnapján bozóttüzek akadályozták az ünnepségeket.
Szerdán a legmelegebbet Afrikában mérték 46 fok feletti perzselő hőséggel, miközben az Antarktiszon -65 fok alatt marad a csúcsérték. Kontinensünkön kevéssel 30 fok fölött alakult a maximum.
Húsvétkor tombolt a tél a Hudson-öböl partjainál
Bár lassan már belépünk a május hónapba, Kanadában a Hudson-öböl partján élők nem az enyhe tavaszt tapasztalták meg húsvétkor.