Hagyományos hó és hideg a moszkvai szilveszteren

Az utóbbi szélsőségesen enyhe évekkel ellentétben idén az orosz fővárosban visszatért az igazi tél. Szilveszterkor esett a hó, az újév pedig rendkívül hideg napokat hoz.

December 31-én Moszkvában egész nap havazott, a hőmérséklet mínusz hét-nyolc fok körül alakult. A hóréteg vastagsága 30 centiméter. Az előrejelzések szerint az újév további havazásokat és erőteljes lehűlést ígér.

Az előző években rendkívül enyhe volt az orosz tél, olyan is előfordult, hogy Moszkvában a január nagy részében nem volt hó. Idén is úgy tűnt, folytatódik ez a tendencia, hiszen december elején még fagymentes éjszakák is előfordultak, napközben pedig kilenc fokot mértek.

A hónap közepén azonban Szibéria felől betört a tél, volt olyan hajnal, amikor Moszkva külterületén csaknem -30 fokra csökkent a hőmérséklet. Rövid enyhülést követően az év utolsó napjaira ismét keményített a tél, 2010 első napjai pedig zord időjárást hoznak.

Hírek, érdekességek

21 fok volt Norvégiában
Hétfőn és kedden Norvégia déli részén 21 fokot mértek. A hónapban ez már nem az első rendkívül meleg nap. Szerdától azonban visszatér a normális időjárás.
Két olvadás között megint sok hó esik az osztrák hegyekben
Az első nagy olvadások után február utolsó napjaiban helyenként több mint fél méter hó hullik az osztrák hegyekben. Csütörtöktől aztán újabb erőteljes olvadás kezdődik.
Hidegfront hoz változékonyságot a hét elején
Szerencsésen alakult a hosszú hétvége, sok volt a napsütés és melegrekordok is dőltek. Hétfőn változékonyabbra fordul az idő, záporok, esetleg zivatarok is kialakulhatnak.
100 km/órás szelek voltak nyugaton
Az északnyugati áramlás kedd este kezdett erősödni, gyakran viharossá is fokozódott. Helyenként a 100 km/órát is elérték a széllökések.