Hagyományos hó és hideg a moszkvai szilveszteren

Az utóbbi szélsőségesen enyhe évekkel ellentétben idén az orosz fővárosban visszatért az igazi tél. Szilveszterkor esett a hó, az újév pedig rendkívül hideg napokat hoz.

December 31-én Moszkvában egész nap havazott, a hőmérséklet mínusz hét-nyolc fok körül alakult. A hóréteg vastagsága 30 centiméter. Az előrejelzések szerint az újév további havazásokat és erőteljes lehűlést ígér.

Az előző években rendkívül enyhe volt az orosz tél, olyan is előfordult, hogy Moszkvában a január nagy részében nem volt hó. Idén is úgy tűnt, folytatódik ez a tendencia, hiszen december elején még fagymentes éjszakák is előfordultak, napközben pedig kilenc fokot mértek.

A hónap közepén azonban Szibéria felől betört a tél, volt olyan hajnal, amikor Moszkva külterületén csaknem -30 fokra csökkent a hőmérséklet. Rövid enyhülést követően az év utolsó napjaira ismét keményített a tél, 2010 első napjai pedig zord időjárást hoznak.

Hírek, érdekességek

Európa legmelegebb vidékei közé tartoztunk vasárnap
Miközben vasárnap Ibéria nagy részén a 15 fokot sem érte el a hőmérséklet, nálunk ismét többfelé 20 fok fölé emelkedett a hőmérő higanyszála.
Így tűnt el a jég a déli partról
A Balaton nyugati medencéjének déli partvidékén még péntek reggel is nagy jégtáblák voltak. Napközben a szél eltüntette a tél maradványait. Exkluzív videónkon ezt örökítettük meg.
Mozgalmas az időjárás az új évben is
Markáns ciklonok ostromolják Észak-Európát, és ezek frontrendszerei a Kárpát-medence időjárást is befolyásolják.
Heves tornádókitöréssel indult a tavasz az USA-ban
Pénteken egy markáns hidegfront szelte át az Egyesült Államok középső tájait, amit heves zivatarok kísértek. Közel 100 tornádót jelentettek.