Húsz fok van Norvégiában

A Skandináv-félszigeten szombaton a hőmérséklet csúcsértéke sokfelé meghaladta a 20 fokot. Több hónappal sietett előre a természet.

Anticiklon hatására néhány napig kellemes, napsütéses idő alakult ki Észak-Európában. Szombaton Svédországban és Norvégiában többfelé meghaladta a hőmérséklet a 20 fokot még jóval a 60. szélességi körtől északra is. Különösen Norvégia nyugati partvidékén volt meleg. Ehhez a meleg légtömegek mellett szükség volt a megfelelő szélirányra is. A délkeleti szellő a szárazföld felől fújt, így a partvidék településein nem érvényesült az Atlanti-óceán erős hűtő hatása. Egyébként a térségben csupán júliusban számít átlagos értéknek a 20 fok. Stavangerben például, ahol szombaton 21-22 fokot mértek, 10 fokkal hűvösebb szokott ilyenkor lenni.


Stavanger szombat kora délután

Vasárnap a Skandináv-félsziget nagy részén még folytatódik a meleg idő. Hétfőn azonban a nyugati partvidéket már hidegfront éri el, Oslóban viszont még egy nap ráadást ad a korán jött nyár.

Hírek, érdekességek

Programajánló hétvégére
November második hétvégéjén az ilyenkor megszokotthoz képest enyhébb, ámde változékony időre van kilátás. Ennek fényében ajánlunk pár hétvégi programot.
Újabb szélvihar Angliában
Szerda délben a Brit-szigeteken újabb orkánfront vonult át. Tovább tart az ítéletidő a térségben.
Aurora szezon
A gyenge naptevékenység ellenére idén is láthatunk szép sarki fényeket.
Kezdődik a trópusi ciklon szezon Ausztráliában
Hivatalosan november elsejével vette kezdetét a trópusi ciklon szezon Földünk déli féltekén. Vajon Ausztráliát hány pusztító vihar fenyegeti a 2009-2010-es szezonban?!